Image

Twoja nowa przestrzeń do życia i odpoczynku.
Twój dom, duża działka, prywatna plaża, otoczenie lasów.

Image

Lokalizacja:
Brzezinki, ul. Parkowa
55-220 Jelcz-Laskowice
+48 571 323 616

kontakt@przystanpodlasem.pl

© 2023 Przystań pod lasem | Designed & powered by White Moon
WSCHODNIA OBWODNICA

WSCHODNIA OBWODNICA

Kolejna dobra wiadomość dla przyszłych mieszkańców Przystani pod lasem.

Czeka nas nie tylko szybka kolejka do Wrocławia do końca 2020. Rusza budowa północnego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia. Prace rozpoczną się w ciągu 3 tygodni i potrwają do końca grudnia 2022 roku. Droga ma mieć niemal 10 kilometrów długości.

Nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia rozpocznie się za skrzyżowaniem z ulicą Strachocińską we Wrocławiu (na którym jest już wybudowane rondo) i zostanie włączony do drogi krajowej nr 98 między Mirkowem i Długołęką.

Inwestycja zakłada również budowę czterech wiaduktów, trzech mostów, skrzyżowań, rond i dróg dojazdowych. Wzdłuż nowej, dziesięciokilometrowej trasy powstaną także m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, a także nowe nasadzenia zieleni. Nowy fragment trasy połączy podwrocławskie Łany z Długołęką.

W tym roku ruszyły również prace nad projektem południowej części obwodnicy. Docelowo cała trasa będzie zaczynać się w Bielanach Wrocławskich i prowadzić przez rejon miejscowości Żerniki Wrocławskie, Świętą Katarzynę, Siechnice, Łany, Kiełczówek, Kiełczów, do drogi krajowej nr 98.

Cała Wschodnia Obwodnica Wrocławia ma być gotowa w 2023 roku.

Źródło: Gazeta Wrocławska.